🎮 اولین بنچمارکهای گیمینگ پردازنده Ryzen AI Max+ PRO 495؛ در حد و اندازه RTX 5060
🔥 اولین بنچمارکهای گیمینگ پردازنده Ryzen AI Max+ PRO 495 منتشر شده و نشان میدهد گرافیک مجتمع Radeon 8065S در برخی بازیها به کارت گرافیک دسکتاپ RTX 5060 نزدیک شده است.
🚀 این پردازنده با 16 هسته Zen 5 و گرافیک مجتمع مجهز به 40 واحد محاسباتی RDNA 3.5، در بازی Shadow of the Tomb Raider به 151 فریم بر ثانیه رسید؛ حدود 41 درصد بهتر از نسل قبل!
🎯 عملکرد این تراشه در بازیهای دیگر هم جالب است:
🔹 Forza Horizon 5: برابر با 133 فریم بر ثانیه
🔹 Cyberpunk 2077: برابر با 104 فریم بر ثانیه
🔹 Black Myth: Wukong: برابر با 79 فریم بر ثانیه
💻 نکته جالب اینکه این پردازنده از حداکثر 192 گیگابایت حافظه یکپارچه پشتیبانی میکند که تا 160 گیگابایت آن را میتوان به گرافیک اختصاص داد؛ قابلیتی که بیش از هر چیز برای پردازشهای سنگین هوش مصنوعی کاربرد دارد.
📌 البته این نتایج به معنی برتری در تمام بازیها نیست؛ برای مثال RTX 5060 در Forza Horizon 5 و Cyberpunk 2077 همچنان سریعتر ظاهر شده است.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
🔥 اولین بنچمارکهای گیمینگ پردازنده Ryzen AI Max+ PRO 495 منتشر شده و نشان میدهد گرافیک مجتمع Radeon 8065S در برخی بازیها به کارت گرافیک دسکتاپ RTX 5060 نزدیک شده است.
🚀 این پردازنده با 16 هسته Zen 5 و گرافیک مجتمع مجهز به 40 واحد محاسباتی RDNA 3.5، در بازی Shadow of the Tomb Raider به 151 فریم بر ثانیه رسید؛ حدود 41 درصد بهتر از نسل قبل!
🎯 عملکرد این تراشه در بازیهای دیگر هم جالب است:
🔹 Forza Horizon 5: برابر با 133 فریم بر ثانیه
🔹 Cyberpunk 2077: برابر با 104 فریم بر ثانیه
🔹 Black Myth: Wukong: برابر با 79 فریم بر ثانیه
💻 نکته جالب اینکه این پردازنده از حداکثر 192 گیگابایت حافظه یکپارچه پشتیبانی میکند که تا 160 گیگابایت آن را میتوان به گرافیک اختصاص داد؛ قابلیتی که بیش از هر چیز برای پردازشهای سنگین هوش مصنوعی کاربرد دارد.
📌 البته این نتایج به معنی برتری در تمام بازیها نیست؛ برای مثال RTX 5060 در Forza Horizon 5 و Cyberpunk 2077 همچنان سریعتر ظاهر شده است.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
🔥21❤10👍2
📱انتشار آپدیت One UI 9 برای این گوشیهای گلکسی؛ اندروید 17 به میانردههای سامسونگ رسید
🚀 سامسونگ انتشار نسخه پایدار رابط کاربری One UI 9 مبتنی بر اندروید 17 را برای گلکسی S24 و گلکسی A57 در بازارهای بیشتری آغاز کرده است. کاربران نسخه بتای گلکسی S24 در اروپا و هند و همچنین کاربران A57 در چند کشور اروپایی در صف دریافت این آپدیت قرار دارند.
📦 حجم آپدیت برای کاربران نسخه بتای گلکسی S24 حدود 488 مگابایت است، اما کاربران One UI 8.5 باید بیش از 3 گیگابایت دانلود کنند.
✨ بهبود پنل تنظیمات سریع، تغییرات Samsung DeX، قابلیتهای هوش مصنوعی و امکانات تازه شخصیسازی از جمله تغییرات این نسخه هستند.
⚙️ برای بررسی انتشار آپدیت، به بخش Settings > Software Update > Download and Install بروید. عرضه بهصورت مرحلهای انجام میشود و ممکن است آپدیت هنوز برای گوشی شما منتشر نشده باشد.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
🚀 سامسونگ انتشار نسخه پایدار رابط کاربری One UI 9 مبتنی بر اندروید 17 را برای گلکسی S24 و گلکسی A57 در بازارهای بیشتری آغاز کرده است. کاربران نسخه بتای گلکسی S24 در اروپا و هند و همچنین کاربران A57 در چند کشور اروپایی در صف دریافت این آپدیت قرار دارند.
📦 حجم آپدیت برای کاربران نسخه بتای گلکسی S24 حدود 488 مگابایت است، اما کاربران One UI 8.5 باید بیش از 3 گیگابایت دانلود کنند.
✨ بهبود پنل تنظیمات سریع، تغییرات Samsung DeX، قابلیتهای هوش مصنوعی و امکانات تازه شخصیسازی از جمله تغییرات این نسخه هستند.
⚙️ برای بررسی انتشار آپدیت، به بخش Settings > Software Update > Download and Install بروید. عرضه بهصورت مرحلهای انجام میشود و ممکن است آپدیت هنوز برای گوشی شما منتشر نشده باشد.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
❤10👎2
🤖 رونمایی از اولین ربات پستچی کشور با حضور رئیسجمهور
📦 شرکت ملی پست در مراسم گرامیداشت روز جهانی پست از نخستین نمونه ربات پستچی رونمایی کرد. این ربات با همکاری شرکتهای دانشبنیان توسعه یافته و برای توزیع مرسولات در شهرکها و مجتمعهای مسکونی طراحی شده است.
📍 در کنار این ربات، سرویس «نشانیت» برای مدیریت نشانیها و ارائه خدمات مکانمحور و وباپلیکیشن «پست من» برای دسترسی یکپارچه به خدمات غیرحضوری پستی معرفی شدند.
⚙️ توسعه سامانههای نرمافزاری، ارتقای امنیت خدمات دیجیتال و گسترش دستیار پستی در پیامرسان سروشپلاس هم از دیگر برنامههای اعلامشده است.
🔍 ربات پستچی فعلاً در مرحله ارزیابی قابلیتها قرار دارد و باید دید این فناوری چه زمانی به شبکه توزیع مرسولات کشور راه پیدا میکند.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
📦 شرکت ملی پست در مراسم گرامیداشت روز جهانی پست از نخستین نمونه ربات پستچی رونمایی کرد. این ربات با همکاری شرکتهای دانشبنیان توسعه یافته و برای توزیع مرسولات در شهرکها و مجتمعهای مسکونی طراحی شده است.
📍 در کنار این ربات، سرویس «نشانیت» برای مدیریت نشانیها و ارائه خدمات مکانمحور و وباپلیکیشن «پست من» برای دسترسی یکپارچه به خدمات غیرحضوری پستی معرفی شدند.
⚙️ توسعه سامانههای نرمافزاری، ارتقای امنیت خدمات دیجیتال و گسترش دستیار پستی در پیامرسان سروشپلاس هم از دیگر برنامههای اعلامشده است.
🔍 ربات پستچی فعلاً در مرحله ارزیابی قابلیتها قرار دارد و باید دید این فناوری چه زمانی به شبکه توزیع مرسولات کشور راه پیدا میکند.
🌐در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
😁80❤12👍3👎3😡2
🌐 بهترین سوئیچهای شبکه PoE بازار ایران + راهنمای خرید
🍂 مهر ۱۴۰۵ 🍁
اگر برای دوربینهای مداربسته، اکسس پوینتها یا تلفنهای تحت شبکه به برقرسانی و انتقال داده از طریق یک کابل نیاز دارید، سوئیچ PoE میتواند کابلکشی را سادهتر کند. در راهنمای جدید شهر سختافزار، مدلهای مدیریتی و غیرمدیریتی را با توجه به توان خروجی، تعداد پورتها و کاربرد مقایسه کردهایم.
💰 اقتصادی:
🌐 TP-Link TL-SF1005LP
🔹 ۵ پورت مگابیت | ۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۴۱ وات
💰 حدود 7.5 میلیون تومان
🌐 TP-Link TL-SG1008P
🔹 ۸ پورت گیگابیت | ۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۵۳ وات
💰 حدود 12 میلیون تومان
🏢 مناسب شبکههای بزرگتر:
🌐 Cisco WS-C2960X-48LPD-L
🔹 ۴۸ پورت گیگابیت | پشتیبانی از PoE+
⚡️ توان کل PoE برابر با ۳۷۰ وات
💰 حدود 35 میلیون تومان
🌐 Netgear GS324P
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | ۱۶ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۰ وات
💰 حدود 65 میلیون تومان
🌐 D-Link DGS-1210-28P
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | ۲۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۳ وات
💰 حدود 82 میلیون تومان
📹 مناسب سیستمهای نظارت تصویری:
🌐 Hikvision DS-3E1526P-SI
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | سوئیچ مدیریتی لایه ۲
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۰ وات
💰 حدود 85 میلیون تومان
🚀 حرفهای:
🌐 MikroTik CRS328-24P-4S+RM
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت PoE | چهار پورت +SFP
⚡️ توان کل PoE برابر با ۴۹۶ وات
💰 حدود 170 میلیون تومان
📌 در راهنمای کامل، تفاوت سوئیچهای مدیریتی و غیرمدیریتی، کاربردهای PoE و روش محاسبه توان موردنیاز تجهیزات شبکه را بررسی کردهایم تا انتخاب مدل مناسب برای شبکه خانگی یا سازمانی سادهتر شود.
💰 قیمتها تقریبی و مربوط به مهر ۱۴۰۵ هستند و ممکن است با نوسان بازار تغییر کنند.
🔗 جدول مقایسه و راهنمای خرید بهترین سوئیچهای PoE در SSA
🆔@ShahrSakhtAfzar
🍂 مهر ۱۴۰۵ 🍁
اگر برای دوربینهای مداربسته، اکسس پوینتها یا تلفنهای تحت شبکه به برقرسانی و انتقال داده از طریق یک کابل نیاز دارید، سوئیچ PoE میتواند کابلکشی را سادهتر کند. در راهنمای جدید شهر سختافزار، مدلهای مدیریتی و غیرمدیریتی را با توجه به توان خروجی، تعداد پورتها و کاربرد مقایسه کردهایم.
💰 اقتصادی:
🌐 TP-Link TL-SF1005LP
🔹 ۵ پورت مگابیت | ۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۴۱ وات
💰 حدود 7.5 میلیون تومان
🌐 TP-Link TL-SG1008P
🔹 ۸ پورت گیگابیت | ۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۵۳ وات
💰 حدود 12 میلیون تومان
🏢 مناسب شبکههای بزرگتر:
🌐 Cisco WS-C2960X-48LPD-L
🔹 ۴۸ پورت گیگابیت | پشتیبانی از PoE+
⚡️ توان کل PoE برابر با ۳۷۰ وات
💰 حدود 35 میلیون تومان
🌐 Netgear GS324P
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | ۱۶ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۰ وات
💰 حدود 65 میلیون تومان
🌐 D-Link DGS-1210-28P
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | ۲۴ پورت PoE
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۳ وات
💰 حدود 82 میلیون تومان
📹 مناسب سیستمهای نظارت تصویری:
🌐 Hikvision DS-3E1526P-SI
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | سوئیچ مدیریتی لایه ۲
⚡️ توان کل PoE برابر با ۱۹۰ وات
💰 حدود 85 میلیون تومان
🚀 حرفهای:
🌐 MikroTik CRS328-24P-4S+RM
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت PoE | چهار پورت +SFP
⚡️ توان کل PoE برابر با ۴۹۶ وات
💰 حدود 170 میلیون تومان
📌 در راهنمای کامل، تفاوت سوئیچهای مدیریتی و غیرمدیریتی، کاربردهای PoE و روش محاسبه توان موردنیاز تجهیزات شبکه را بررسی کردهایم تا انتخاب مدل مناسب برای شبکه خانگی یا سازمانی سادهتر شود.
💰 قیمتها تقریبی و مربوط به مهر ۱۴۰۵ هستند و ممکن است با نوسان بازار تغییر کنند.
🔗 جدول مقایسه و راهنمای خرید بهترین سوئیچهای PoE در SSA
🆔@ShahrSakhtAfzar
👎2❤1
🔍 پرونده انحصار واردات موبایل روی میز دیوان محاسبات؛ ثبت سفارش ۹۶ میلیون دلاری زیر ذرهبین
🔻بازار موبایل ایران که در سالهای اخیر با چالشهای مختلفی در زمینه واردات، تخصیص ارز و قیمتگذاری روبهرو بوده، حالا با پروندهای تازه درباره نحوه صدور مجوزهای واردات مواجه شده است.
🔻در این راستا،دیوان محاسبات کشور از شناسایی ساز و کاری در وزارت صمت خبر داده که طبق اعلام این نهاد، زمینه تمرکز و انحصاری شدن واردات تلفن همراه توسط چهار شرکت خاص را فراهم کرده است؛ موضوعی که میتواند رقابت میان واردکنندگان را تحت تأثیر قرار دهد.
🔻بررسیهای این نهاد نشان میدهد وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال ۱۴۰۳ تاکنون با استفاده از روشی موسوم به «اعمال استثنائات» امکان تخصیص مجوز واردات موبایل را بدون برخورداری از ضوابط شفاف و قانونی فراهم کرده است. یکی از موارد مطرحشده در گزارش این نهاد نظارتی، ثبت سفارش محمولهای به ارزش بیش از ۹۶ میلیون دلار است؛ رقمی که طبق اعلام دیوان محاسبات، بیش از یکچهارم سهمیه مجاز را شامل میشود.
🌐 مطلب کامل را در شهرسختافزار بخوانید
🆔 @ShahrSakhtAfzar
🔻بازار موبایل ایران که در سالهای اخیر با چالشهای مختلفی در زمینه واردات، تخصیص ارز و قیمتگذاری روبهرو بوده، حالا با پروندهای تازه درباره نحوه صدور مجوزهای واردات مواجه شده است.
🔻در این راستا،دیوان محاسبات کشور از شناسایی ساز و کاری در وزارت صمت خبر داده که طبق اعلام این نهاد، زمینه تمرکز و انحصاری شدن واردات تلفن همراه توسط چهار شرکت خاص را فراهم کرده است؛ موضوعی که میتواند رقابت میان واردکنندگان را تحت تأثیر قرار دهد.
🔻بررسیهای این نهاد نشان میدهد وزارت صنعت، معدن و تجارت از سال ۱۴۰۳ تاکنون با استفاده از روشی موسوم به «اعمال استثنائات» امکان تخصیص مجوز واردات موبایل را بدون برخورداری از ضوابط شفاف و قانونی فراهم کرده است. یکی از موارد مطرحشده در گزارش این نهاد نظارتی، ثبت سفارش محمولهای به ارزش بیش از ۹۶ میلیون دلار است؛ رقمی که طبق اعلام دیوان محاسبات، بیش از یکچهارم سهمیه مجاز را شامل میشود.
🌐 مطلب کامل را در شهرسختافزار بخوانید
🆔 @ShahrSakhtAfzar
👍13😐5❤3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎮 تست کن، بعد بخر!
اگه میخوای قبل از خرید، تجهیزات گیمینگ رو از نزدیک ببینی و خودت امتحانشون کنی، یه سر به فروشگاه TEG در طبقه ۷ مجتمع تجاری اُپال بزن! 🔥
اینجا میتونی تجهیزات مختلف رو تست کنی و بعد با خیال راحت انتخاب کنی؛ از ماوس و کیبورد گیمینگ گرفته تا کیسهای گیمینگ و صندلیهای گیمینگ. 🖱⌨️🖥🪑
همه این محصولات هم با گارانتی تعویض TEG ارائه میشن. 💯
📍 مجتمع تجاری اُپال – طبقه ۷ – فروشگاه TEG
قبل از خرید امتحانش کن؛ چیزی که با دست خودت تستش کردی، انتخابش راحتتره! 🔥
🌐 سایت TEG
📱 اینستاگرام TEG
اگه میخوای قبل از خرید، تجهیزات گیمینگ رو از نزدیک ببینی و خودت امتحانشون کنی، یه سر به فروشگاه TEG در طبقه ۷ مجتمع تجاری اُپال بزن! 🔥
اینجا میتونی تجهیزات مختلف رو تست کنی و بعد با خیال راحت انتخاب کنی؛ از ماوس و کیبورد گیمینگ گرفته تا کیسهای گیمینگ و صندلیهای گیمینگ. 🖱⌨️🖥🪑
همه این محصولات هم با گارانتی تعویض TEG ارائه میشن. 💯
📍 مجتمع تجاری اُپال – طبقه ۷ – فروشگاه TEG
قبل از خرید امتحانش کن؛ چیزی که با دست خودت تستش کردی، انتخابش راحتتره! 🔥
🌐 سایت TEG
📱 اینستاگرام TEG
❤6👍3👎2
🤖 شاهکار یا زنگ خطری برای دنیای گیم؟ بازسازی کامل کد Modern Warfare 2 توسط هوش مصنوعی!
🔻هوش مصنوعی حالا فقط برای نوشتن چند خط کد یا ساخت تصویر کاربر ندارد، چرا که یک توسعهدهنده مدعی شده با کمک عاملهای هوش مصنوعی (AI Agents) توانسته در عرض سه ماه بخش عمده کدهای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را از طریق مهندسی معکوس بازسازی کند.
🔻مائورایس هیومن، توسعهدهنده این پروژه، مدعی شده ایجنتهای هوش مصنوعی توانستهاند حدود ۹۹ درصد از توابع بازی را بازسازی کنند؛ هرچند تنها ۸۳ درصد از آنها با نسخه اصلی تطابق داشتهاند.
🔻مشکل اصلی زمانی آشکار شد که کدهای تولیدشده در ماه نخست، با وجود خوانایی بالا از نظر معنایی نادرست بودند. جالبتر اینکه عاملها پس از اضافه شدن آزمون تطبیق بایتبهبایت، تلاش کردند با روشهایی مانند درج اسمبلی درونخطی یا تغییر اسکریپت بررسی، از این آزمون عبور کنند.
🎮 با تمام این تفاسیر، هیومن در ایکس توضیح داد که اخیراً این بازی ساخته شده توسط هوش مصنوعی را انجام داده و حتی توانسته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.
🌐 مطلب کامل را در شهرسختافزار بخوانید
🆔 @ShahrSakhtAfzar
🔻هوش مصنوعی حالا فقط برای نوشتن چند خط کد یا ساخت تصویر کاربر ندارد، چرا که یک توسعهدهنده مدعی شده با کمک عاملهای هوش مصنوعی (AI Agents) توانسته در عرض سه ماه بخش عمده کدهای بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را از طریق مهندسی معکوس بازسازی کند.
🔻مائورایس هیومن، توسعهدهنده این پروژه، مدعی شده ایجنتهای هوش مصنوعی توانستهاند حدود ۹۹ درصد از توابع بازی را بازسازی کنند؛ هرچند تنها ۸۳ درصد از آنها با نسخه اصلی تطابق داشتهاند.
🔻مشکل اصلی زمانی آشکار شد که کدهای تولیدشده در ماه نخست، با وجود خوانایی بالا از نظر معنایی نادرست بودند. جالبتر اینکه عاملها پس از اضافه شدن آزمون تطبیق بایتبهبایت، تلاش کردند با روشهایی مانند درج اسمبلی درونخطی یا تغییر اسکریپت بررسی، از این آزمون عبور کنند.
🎮 با تمام این تفاسیر، هیومن در ایکس توضیح داد که اخیراً این بازی ساخته شده توسط هوش مصنوعی را انجام داده و حتی توانسته پیشرفت قابل توجهی داشته باشد.
🌐 مطلب کامل را در شهرسختافزار بخوانید
🆔 @ShahrSakhtAfzar
🔥14😁5❤3👍2
💸 دسترسی نوبیتکس و ۴ صرافی رمزارزی دیگر به خدمات بانکی قطع شد
📌 بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، بانک مرکزی از ساعت ۱۶ امروز دسترسی نوبیتکس و ۴ پلتفرم رمزارزی دیگر را به خدمات بانکی محدود کرده و کاربران این صرافیها امکان برداشت و واریز ریالی را نخواهند داشت. این تصمیم توسط مرکز ملی فضای مجازی اتخاذ و توسط بانک مرکزی برای اجرا به تمام بانکها ابلاغ شده است.
⏳ پیش از این نیز به دستور بانک مرکزی، انجام معاملات تتر-تومان در این پلتفرمها از ساعت ۲۱ تا ۹ صبح روز بعد محدود شده بود. همچنین سقف خرید روزانه تتر هر کاربر ۲۰۰۰ واحد در روز تعیین شده و نمودار بازار تتر نیز از دسترس کاربران این پلتفرمها خارج شده بود.
🏦 در این بین، صرافی نوبیتکس مدعی است که محدودیت جدید نه برای کنترل بازار ارز، بلکه به دلیل اختلاف بر سر ارائه اطلاعات کاربران و پافشاری این صرافیها بر حفظ حریم خصوصی مشتریانشان اعمال شده است!
📆 بر اساس گزارش فارس، این محدودیت در مرحله نخست سه روزه خواهد بود اما احتمال تمدید آن نیز وجود دارد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
📌 بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، بانک مرکزی از ساعت ۱۶ امروز دسترسی نوبیتکس و ۴ پلتفرم رمزارزی دیگر را به خدمات بانکی محدود کرده و کاربران این صرافیها امکان برداشت و واریز ریالی را نخواهند داشت. این تصمیم توسط مرکز ملی فضای مجازی اتخاذ و توسط بانک مرکزی برای اجرا به تمام بانکها ابلاغ شده است.
⏳ پیش از این نیز به دستور بانک مرکزی، انجام معاملات تتر-تومان در این پلتفرمها از ساعت ۲۱ تا ۹ صبح روز بعد محدود شده بود. همچنین سقف خرید روزانه تتر هر کاربر ۲۰۰۰ واحد در روز تعیین شده و نمودار بازار تتر نیز از دسترس کاربران این پلتفرمها خارج شده بود.
🏦 در این بین، صرافی نوبیتکس مدعی است که محدودیت جدید نه برای کنترل بازار ارز، بلکه به دلیل اختلاف بر سر ارائه اطلاعات کاربران و پافشاری این صرافیها بر حفظ حریم خصوصی مشتریانشان اعمال شده است!
📆 بر اساس گزارش فارس، این محدودیت در مرحله نخست سه روزه خواهد بود اما احتمال تمدید آن نیز وجود دارد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
😐36😡14😁9❤6😨2
🔷 جانشین RTX 5090 مشخص شد؛ نسخه ۲۴ گیگابایتی RTX 5080 اوایل ۲۰۲۷ عرضه میشود
📌 پس از انتشار گزارشهایی مبنی بر توقف تولید RTX 5090، حالا خبر میرسد که انویدیا قصد دارد کارت گرافیک GeForce RTX 5080 را با ۲۴ گیگابایت حافظه GDDR7 روانه بازار کند.
⚡️ بنابر گزارش وبسایت تایوانی Benchlife، شرکای تجاری انویدیا در جریان برنامههای این شرکت برای تولید نسخه 24 گیگابایتی RTX 5080 قرار گرفتهاند.
💾 ظرفیت حافظه نسخه جدید نسبت به RTX 5080 فعلی ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. انتظار میرود این کارت از تراشههای حافظه GDDR7 با ظرفیت ۳ گیگابایت استفاده کند که ابتدا قرار بود در کارتهای RTX 50 Super استفاده شوند.
🤔 هنوز مشخص نیست مدل ۲۴ گیگابایتی مورد اشاره RTX 5080 SUPER است یا انویدیا قصد دارد همان GPU قبلی را با حافظه بیشتر بفروشد.
🛑 این گزارش همچنین اخبار قبلی در مورد توقف تولید RTX 5090 را تأیید کرده است. بر این اساس، انویدیا ممکن است تمام ظرفیت تولیدی پردازندههای گرافیکی GB202 را به محصولات سری RTX PRO اختصاص داده باشد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
📌 پس از انتشار گزارشهایی مبنی بر توقف تولید RTX 5090، حالا خبر میرسد که انویدیا قصد دارد کارت گرافیک GeForce RTX 5080 را با ۲۴ گیگابایت حافظه GDDR7 روانه بازار کند.
⚡️ بنابر گزارش وبسایت تایوانی Benchlife، شرکای تجاری انویدیا در جریان برنامههای این شرکت برای تولید نسخه 24 گیگابایتی RTX 5080 قرار گرفتهاند.
💾 ظرفیت حافظه نسخه جدید نسبت به RTX 5080 فعلی ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت. انتظار میرود این کارت از تراشههای حافظه GDDR7 با ظرفیت ۳ گیگابایت استفاده کند که ابتدا قرار بود در کارتهای RTX 50 Super استفاده شوند.
🤔 هنوز مشخص نیست مدل ۲۴ گیگابایتی مورد اشاره RTX 5080 SUPER است یا انویدیا قصد دارد همان GPU قبلی را با حافظه بیشتر بفروشد.
🛑 این گزارش همچنین اخبار قبلی در مورد توقف تولید RTX 5090 را تأیید کرده است. بر این اساس، انویدیا ممکن است تمام ظرفیت تولیدی پردازندههای گرافیکی GB202 را به محصولات سری RTX PRO اختصاص داده باشد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
👎17😁5👏3👍2😐1
l #رپورتاژ_آگهی l
🎧 هدست گیمینگ Redragon H610 VibeCore با گارانتی تعویض TEG؛ هر سناریویی را در شارژدهی بالا با ANC تجربه کنید
📌 دنبال هدستی هستید که فقط محدود به سیستم گیمینگ نباشد و برای موزیک، فیلم و مکالمه هم در هر محیطی شما را همراهی کند؟ ردراگون H610 با طراحی تاشو و منعطف، دقیقاً برای همین ساخته شده است.
✨ چرا H610 یک انتخاب هوشمندانه است؟
🤫 حذف نویز فعال (ANC): کاهش صدای مزاحم محیط تا ۴۰ دسیبل؛ تمرکز مطلق روی بازی یا موسیقی.
🔋 شارژدهی خیرهکننده: تا ۵۰ ساعت پخش بیوقفه با یک بار شارژ (۳۶ ساعت با ANC روشن) + پورت Type-C.
📶 اتصال دوگانه: آزادی عمل با بلوتوث 5.3 و البته جک ۳.۵ میلیمتری برای زمانی که اتصال کابلی را ترجیح میدهید.
🎮 سازگاری همهجانبه: قابل استفاده در ویندوز، مک، PS4 ،PS5، نینتندو سوییچ و گوشی موبایل.
🎵 صدای باکیفیت: درایورهای قدرتمند ۴۰ میلیمتری، میکروفون داخلی و پدهای چرمی بسیار راحت.
🔗 اطلاعات بیشتر
🆔@ShahrSakhtAfzar
🎧 هدست گیمینگ Redragon H610 VibeCore با گارانتی تعویض TEG؛ هر سناریویی را در شارژدهی بالا با ANC تجربه کنید
📌 دنبال هدستی هستید که فقط محدود به سیستم گیمینگ نباشد و برای موزیک، فیلم و مکالمه هم در هر محیطی شما را همراهی کند؟ ردراگون H610 با طراحی تاشو و منعطف، دقیقاً برای همین ساخته شده است.
✨ چرا H610 یک انتخاب هوشمندانه است؟
🤫 حذف نویز فعال (ANC): کاهش صدای مزاحم محیط تا ۴۰ دسیبل؛ تمرکز مطلق روی بازی یا موسیقی.
🔋 شارژدهی خیرهکننده: تا ۵۰ ساعت پخش بیوقفه با یک بار شارژ (۳۶ ساعت با ANC روشن) + پورت Type-C.
📶 اتصال دوگانه: آزادی عمل با بلوتوث 5.3 و البته جک ۳.۵ میلیمتری برای زمانی که اتصال کابلی را ترجیح میدهید.
🎮 سازگاری همهجانبه: قابل استفاده در ویندوز، مک، PS4 ،PS5، نینتندو سوییچ و گوشی موبایل.
🎵 صدای باکیفیت: درایورهای قدرتمند ۴۰ میلیمتری، میکروفون داخلی و پدهای چرمی بسیار راحت.
هدست بیسیم ردراگون H610 VibeCore 600X در ایران با گارانتی 18 ماهه تعویض TEG عرضه میشود
🔗 اطلاعات بیشتر
🆔@ShahrSakhtAfzar
👍5❤2👎2
🔌 بهترین سوئیچهای شبکه غیرمدیریتی بازار ایران + راهنمای خرید
🍂 مهر ۱۴۰۵ 🍂
🔸 اگر برای شبکه خانگی، دفتر کار، استریم، گیمینگ یا نصب دوربین مداربسته به یک سوئیچ ساده و مطمئن (Plug & Play) نیاز دارید، سوئیچهای غیرمدیریتی بهترین و سریعترین انتخاب هستند. در این راهنمای شهر سختافزار، بهترین مدلهای موجود بازار را بر اساس سرعت، تعداد پورت، قابلیت PoE و قیمت بررسی کردهایم.
📋 سوئیچهای پیشنهادی در یک نگاه:
🏠 اقتصادی و کاربردهای ساده
🔹 TP-Link TL-SF1005D
🔸 ۵ پورت | 10/100Mbps
💰 ۱.۶۵ میلیون تومان
⚡️ گیگابیتی اقتصادی
🔹 Neterbit NGS-1005A
🔸 ۵ پورت | Gigabit
💰 ۲.۷ میلیون تومان
🖥 شبکه گیگابیتی ۸ پورتی
🔹 Neterbit NGS-1008C
🔸 ۸ پورت | Gigabit | بدنه فلزی
💰 ۴.۶ میلیون تومان
📹 PoE برای دوربین و تجهیزات شبکه
🔹 Neterbit NGS-F1006P-A
🔸 ۴ پورت PoE + ۲ Uplink | توان ۶۰ وات
💰 ۷.۳ میلیون تومان
📡 PoE برای شبکههای بزرگتر
🔹 Neterbit NGS-F1010P-A
🔸 ۸ پورت PoE + ۲ Uplink | توان ۹۶ وات
💰 ۱۲ میلیون تومان
🏢 شبکههای متوسط و پرتعداد
🔹 TP-Link TL-SG1024D
🔸 ۲۴ پورت | Gigabit | ظرفیت سوئیچینگ ۴۸Gbps
💰 ۱۵.۵ میلیون تومان
🏭 برای شبکههای سازمانی و پرتراکم
🔹 TP-Link TL-SG1048
🔸 ۴۸ پورت | Gigabit | رکمونت 1U
💰 ۶۵ میلیون تومان
📌 در راهنمای خرید بخوانید: آیا سوئیچ ۱۰۰ مگابیتی هنوز کاربرد دارد؟ مزایای فناوری PoE، تفاوت سوئیچ مدیریتی و غیرمدیریتی، تأثیر بدنه فلزی نسبت به پلاستیکی و نکات مهم برای داشتن شبکهای پایدار در گیمینگ و استریم.
🌐لیست کامل + جزئیات هر مدل در شهرسختافزار
🆔@ShahrSakhtAfzar
🍂 مهر ۱۴۰۵ 🍂
🔸 اگر برای شبکه خانگی، دفتر کار، استریم، گیمینگ یا نصب دوربین مداربسته به یک سوئیچ ساده و مطمئن (Plug & Play) نیاز دارید، سوئیچهای غیرمدیریتی بهترین و سریعترین انتخاب هستند. در این راهنمای شهر سختافزار، بهترین مدلهای موجود بازار را بر اساس سرعت، تعداد پورت، قابلیت PoE و قیمت بررسی کردهایم.
📋 سوئیچهای پیشنهادی در یک نگاه:
🏠 اقتصادی و کاربردهای ساده
🔹 TP-Link TL-SF1005D
🔸 ۵ پورت | 10/100Mbps
💰 ۱.۶۵ میلیون تومان
⚡️ گیگابیتی اقتصادی
🔹 Neterbit NGS-1005A
🔸 ۵ پورت | Gigabit
💰 ۲.۷ میلیون تومان
🖥 شبکه گیگابیتی ۸ پورتی
🔹 Neterbit NGS-1008C
🔸 ۸ پورت | Gigabit | بدنه فلزی
💰 ۴.۶ میلیون تومان
📹 PoE برای دوربین و تجهیزات شبکه
🔹 Neterbit NGS-F1006P-A
🔸 ۴ پورت PoE + ۲ Uplink | توان ۶۰ وات
💰 ۷.۳ میلیون تومان
📡 PoE برای شبکههای بزرگتر
🔹 Neterbit NGS-F1010P-A
🔸 ۸ پورت PoE + ۲ Uplink | توان ۹۶ وات
💰 ۱۲ میلیون تومان
🏢 شبکههای متوسط و پرتعداد
🔹 TP-Link TL-SG1024D
🔸 ۲۴ پورت | Gigabit | ظرفیت سوئیچینگ ۴۸Gbps
💰 ۱۵.۵ میلیون تومان
🏭 برای شبکههای سازمانی و پرتراکم
🔹 TP-Link TL-SG1048
🔸 ۴۸ پورت | Gigabit | رکمونت 1U
💰 ۶۵ میلیون تومان
📌 در راهنمای خرید بخوانید: آیا سوئیچ ۱۰۰ مگابیتی هنوز کاربرد دارد؟ مزایای فناوری PoE، تفاوت سوئیچ مدیریتی و غیرمدیریتی، تأثیر بدنه فلزی نسبت به پلاستیکی و نکات مهم برای داشتن شبکهای پایدار در گیمینگ و استریم.
🌐لیست کامل + جزئیات هر مدل در شهرسختافزار
🆔@ShahrSakhtAfzar
👍2❤1
🏦 دسته چک کاغذی تا پایان ۱۴۰۶ حذف میشود؛ نقشه راه بانک مرکزی برای افزایش سهم چک الکترونیک
📌 بانک مرکزی نقشه راه حذف تدریجی دستهچکهای کاغذی و جایگزینی آنها با چک الکترونیک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه که از ابتدای مهر ۱۴۰۵ کلید خورده، تا تیرماه ۱۴۰۶ حداقل ۸۰ درصد چکهای صادره باید الکترونیکی باشند.
📉 گسترش چک دیجیتال در ۴ فاز
بانکها موظفند سهم دستهچکهای الکترونیکی نسبت به کل چکها را از ۲۵ درصد در فاز اول که از پاییز ۱۴۰۵ شروع میشود، به تدریج تا پایان تیر ۱۴۰۶ به ۸۰ درصد برسانند.
✂️ کاهش سقف مجاز صدور برگ چک کاغذی به صورت مرحلهای:
👤 مشتریان حقیقی:
🔹 مهر تا پایان آذر ۱۴۰۵: حداکثر ۱۰۰ برگ
🔹 دی تا پایان اسفند ۱۴۰۵: حداکثر ۵۰ برگ
🔹 فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۶: حداکثر ۲۵ برگ
🔹 خرداد و تیر ۱۴۰۶: حداکثر ۱۰ برگ
🏢 مشتریان حقوقی:
🔸 از مهر ۱۴۰۵ تا اردیبهشت ۱۴۰۶: حداکثر ۱۰۰ برگ
🔸 از خرداد تا پایان تیر ۱۴۰۶: حداکثر ۵۰ برگ
⚠️ هدف نهایی این طرح، آمادهسازی زیرساختها و تغییر عادتهای مالی برای حذف کامل چکهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۶ است.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
📌 بانک مرکزی نقشه راه حذف تدریجی دستهچکهای کاغذی و جایگزینی آنها با چک الکترونیک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه که از ابتدای مهر ۱۴۰۵ کلید خورده، تا تیرماه ۱۴۰۶ حداقل ۸۰ درصد چکهای صادره باید الکترونیکی باشند.
📉 گسترش چک دیجیتال در ۴ فاز
بانکها موظفند سهم دستهچکهای الکترونیکی نسبت به کل چکها را از ۲۵ درصد در فاز اول که از پاییز ۱۴۰۵ شروع میشود، به تدریج تا پایان تیر ۱۴۰۶ به ۸۰ درصد برسانند.
✂️ کاهش سقف مجاز صدور برگ چک کاغذی به صورت مرحلهای:
👤 مشتریان حقیقی:
🔹 مهر تا پایان آذر ۱۴۰۵: حداکثر ۱۰۰ برگ
🔹 دی تا پایان اسفند ۱۴۰۵: حداکثر ۵۰ برگ
🔹 فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۶: حداکثر ۲۵ برگ
🔹 خرداد و تیر ۱۴۰۶: حداکثر ۱۰ برگ
🏢 مشتریان حقوقی:
🔸 از مهر ۱۴۰۵ تا اردیبهشت ۱۴۰۶: حداکثر ۱۰۰ برگ
🔸 از خرداد تا پایان تیر ۱۴۰۶: حداکثر ۵۰ برگ
⚠️ هدف نهایی این طرح، آمادهسازی زیرساختها و تغییر عادتهای مالی برای حذف کامل چکهای کاغذی تا پایان سال ۱۴۰۶ است.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
👍16👎9😁8❤4
🌐 بهترین سوئیچهای شبکه بازار ایران بر اساس قیمت + راهنمای خرید
🍂 پاییز ۱۴۰۵ 🍁
از سوئیچهای ساده و اقتصادی برای شبکه خانگی تا مدلهای مدیریتی و سازمانی چندمیلیونی، انتخاب سوئیچ مناسب به تعداد پورتها، سرعت شبکه و امکانات موردنیاز بستگی دارد. در راهنمای جامع شهر سختافزار، مدلهای مختلف را از نظر قیمت و قابلیتهایی مانند مدیریت شبکه، PoE، فیبر نوری و امکانات امنیتی بررسی کردهایم.
💰 اقتصادی و غیرمدیریتی:
🌐 TP-Link LS1005G
🔹 ۵ پورت گیگابیت | طراحی جمعوجور
💰 حدود ۲.۶ میلیون تومان
🌐 Tenda SG108
🔹 ۸ پورت گیگابیت | مناسب شبکههای کوچک
💰 حدود ۳.۴ میلیون تومان
🌐 D-Link DES-1016D
🔹 ۱۶ پورت اترنت | مصرف بهینه انرژی
💰 حدود ۱۶ میلیون تومان
⚙️ مدیریتی:
🌐 MikroTik CRS125-24G-1S
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | یک پورت فیبر نوری
💰 حدود ۵۵ تا ۷۰ میلیون تومان
🌐 Cisco SG350-28
🔹 ۲۸ پورت گیگابیت | VLAN و مدیریت از راه دور
💰 حدود ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان
🔌 مجهز به PoE:
🌐 TP-Link TL-SG1005P
🔹 ۵ پورت گیگابیت | پشتیبانی از PoE
💰 حدود ۹ میلیون تومان
🌐 MikroTik CRS112-8P-4S-IN
🔹 ۸ پورت PoE | چهار پورت فیبر نوری
💰 حدود ۵۹ میلیون تومان
🚀 فیبر نوری و شبکههای حرفهای:
🌐 MikroTik CRS305-1G-4S
🔹 چهار پورت فیبر نوری ۱۰ گیگابیتی
💰 حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان
🌐 Cisco Catalyst C9500-48Y4C
🔹 مناسب زیرساختهای بزرگ و شبکههای حساس
💰 حدود ۲.۵ تا ۳ میلیارد تومان
📌 در راهنمای کامل، سوئیچهای غیرمدیریتی، مدیریتی، PoE، فیبر نوری و مدلهای دارای قابلیتهای امنیتی را بررسی کردهایم تا بتوانید متناسب با ابعاد شبکه و بودجه خود انتخاب کنید.
🔗 جدول مقایسه و راهنمای خرید بهترین سوئیچهای شبکه در SSA
🆔@ShahrSakhtAfzar
🍂 پاییز ۱۴۰۵ 🍁
از سوئیچهای ساده و اقتصادی برای شبکه خانگی تا مدلهای مدیریتی و سازمانی چندمیلیونی، انتخاب سوئیچ مناسب به تعداد پورتها، سرعت شبکه و امکانات موردنیاز بستگی دارد. در راهنمای جامع شهر سختافزار، مدلهای مختلف را از نظر قیمت و قابلیتهایی مانند مدیریت شبکه، PoE، فیبر نوری و امکانات امنیتی بررسی کردهایم.
💰 اقتصادی و غیرمدیریتی:
🌐 TP-Link LS1005G
🔹 ۵ پورت گیگابیت | طراحی جمعوجور
💰 حدود ۲.۶ میلیون تومان
🌐 Tenda SG108
🔹 ۸ پورت گیگابیت | مناسب شبکههای کوچک
💰 حدود ۳.۴ میلیون تومان
🌐 D-Link DES-1016D
🔹 ۱۶ پورت اترنت | مصرف بهینه انرژی
💰 حدود ۱۶ میلیون تومان
⚙️ مدیریتی:
🌐 MikroTik CRS125-24G-1S
🔹 ۲۴ پورت گیگابیت | یک پورت فیبر نوری
💰 حدود ۵۵ تا ۷۰ میلیون تومان
🌐 Cisco SG350-28
🔹 ۲۸ پورت گیگابیت | VLAN و مدیریت از راه دور
💰 حدود ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان
🔌 مجهز به PoE:
🌐 TP-Link TL-SG1005P
🔹 ۵ پورت گیگابیت | پشتیبانی از PoE
💰 حدود ۹ میلیون تومان
🌐 MikroTik CRS112-8P-4S-IN
🔹 ۸ پورت PoE | چهار پورت فیبر نوری
💰 حدود ۵۹ میلیون تومان
🚀 فیبر نوری و شبکههای حرفهای:
🌐 MikroTik CRS305-1G-4S
🔹 چهار پورت فیبر نوری ۱۰ گیگابیتی
💰 حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان
🌐 Cisco Catalyst C9500-48Y4C
🔹 مناسب زیرساختهای بزرگ و شبکههای حساس
💰 حدود ۲.۵ تا ۳ میلیارد تومان
📌 در راهنمای کامل، سوئیچهای غیرمدیریتی، مدیریتی، PoE، فیبر نوری و مدلهای دارای قابلیتهای امنیتی را بررسی کردهایم تا بتوانید متناسب با ابعاد شبکه و بودجه خود انتخاب کنید.
🔗 جدول مقایسه و راهنمای خرید بهترین سوئیچهای شبکه در SSA
🆔@ShahrSakhtAfzar
شهر سخت افزار
بهترین سوییچ های شبکه پیشنهادی بر اساس قیمت + راهنمای خرید (تابستان 1405)
در این راهنمای خرید، تلاش کردهایم سوئیچهای شبکه را بر اساس معیارهایی مانند سرعت انتقال داده، تعداد پورتها، قابلیتهای مدیریتی، و مصرف انرژی بررسی کنیم تا انتخابی متناسب با نیاز شما فراهم شود.
انواع مختلف سوئیچها نیز معرفی شدهاند؛ از جمله مدلهای PoE…
انواع مختلف سوئیچها نیز معرفی شدهاند؛ از جمله مدلهای PoE…
❤3👎2
📱 روزنامه قدس: دولت از خریداران آیفون باج میگیرد
💰 هزینه رجیستری آیفون ۱۸ پرو و پرو مکس پس از هفتهها گمانهزنی در محدوده ۱۶۵ تا ۱۹۷ میلیون تومان اعلام شده است. پیش از آن نیز رقمهایی تا ۲۶۵ میلیون تومان در بازار مطرح بود؛ هزینهای جدا از قیمت خود گوشی.
🍎 روزنامه قدس در گزارشی با استناد به مطلب صفحه «چرتکه» این ارقام را زیر سؤال برده و با مقایسه آنها با سود برآوردی اپل از فروش هر آیفون، از فشار مالی بر خریدار ایرانی انتقاد کرده است.
⚠️ قدس معتقد است رجیستری که با هدف مقابله با قاچاق و ساماندهی بازار آغاز شد، به هزینهای سنگین برای مصرفکننده تبدیل شده است. این روزنامه از تعبیر «باجیستری» استفاده میکند؛ تعبیری انتقادی که موضع نویسنده درباره هزینههای رجیستری را نشان میدهد.
🧾 با این حال، رقم پرداختی رجیستری لزوماً معادل سود خالص دولت نیست و برای قضاوت دقیقتر باید مبنای محاسبه و اجزای قانونی این هزینهها روشن باشد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
💰 هزینه رجیستری آیفون ۱۸ پرو و پرو مکس پس از هفتهها گمانهزنی در محدوده ۱۶۵ تا ۱۹۷ میلیون تومان اعلام شده است. پیش از آن نیز رقمهایی تا ۲۶۵ میلیون تومان در بازار مطرح بود؛ هزینهای جدا از قیمت خود گوشی.
🍎 روزنامه قدس در گزارشی با استناد به مطلب صفحه «چرتکه» این ارقام را زیر سؤال برده و با مقایسه آنها با سود برآوردی اپل از فروش هر آیفون، از فشار مالی بر خریدار ایرانی انتقاد کرده است.
⚠️ قدس معتقد است رجیستری که با هدف مقابله با قاچاق و ساماندهی بازار آغاز شد، به هزینهای سنگین برای مصرفکننده تبدیل شده است. این روزنامه از تعبیر «باجیستری» استفاده میکند؛ تعبیری انتقادی که موضع نویسنده درباره هزینههای رجیستری را نشان میدهد.
🧾 با این حال، رقم پرداختی رجیستری لزوماً معادل سود خالص دولت نیست و برای قضاوت دقیقتر باید مبنای محاسبه و اجزای قانونی این هزینهها روشن باشد.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
👍48😡5😁4❤2👏2
🔴 کارتهای گرافیک AMD RDNA 5 احتمالاً تا نیمه دوم ۲۰۲۷ نمیآیند
🎮 به گفته افشاگر شناختهشده Kepler_L2، بعید است AMD پیش از نمایشگاه Computex 2027 کارتهای گرافیک دسکتاپ نسل بعدی خود را معرفی کند. احتمال دارد نخستین مدل با اسم رمز AT2 عرضه شود و سایر تراشههای این خانواده به سال ۲۰۲۸ موکول شوند.
💾 یک نشانه فنی مهم، اضافه شدن نام حافظه GDDR7 به فهرست حافظههای پشتیبانیشده در درایور AMDGPU است. این موضوع میتواند از آمادهسازی AMD برای استفاده از حافظه سریعتر در نسل بعدی کارتهای Radeon حکایت داشته باشد، اما ظرفیت حافظه و میزان افزایش کارایی هنوز مشخص نیست.
⚠️ AMD هنوز زمان عرضه و مشخصات نهایی RDNA 5 را تأیید نکرده است.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
🎮 به گفته افشاگر شناختهشده Kepler_L2، بعید است AMD پیش از نمایشگاه Computex 2027 کارتهای گرافیک دسکتاپ نسل بعدی خود را معرفی کند. احتمال دارد نخستین مدل با اسم رمز AT2 عرضه شود و سایر تراشههای این خانواده به سال ۲۰۲۸ موکول شوند.
💾 یک نشانه فنی مهم، اضافه شدن نام حافظه GDDR7 به فهرست حافظههای پشتیبانیشده در درایور AMDGPU است. این موضوع میتواند از آمادهسازی AMD برای استفاده از حافظه سریعتر در نسل بعدی کارتهای Radeon حکایت داشته باشد، اما ظرفیت حافظه و میزان افزایش کارایی هنوز مشخص نیست.
⚠️ AMD هنوز زمان عرضه و مشخصات نهایی RDNA 5 را تأیید نکرده است.
🔗 در شهر سختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
👍12❤3😐2
🥶 حمله سایبری به سوپرمارکتهای فرانسه؛ هکرها دمای یخچالها را تا 50 درجه بالا بردند!
🛒 هکرها به سامانههای تبرید صدها سوپرمارکت فرانسوی حمله کردند و با دستکاری تنظیمات یخچالها و فریزرها، باعث فساد مواد غذایی شدند. فقط در فروشگاههای زنجیرهای Intermarché حدود ۱۵۰ شعبه تحت تأثیر قرار گرفتند.
🌡 گزارشها از افزایش دما تا ۵۰ درجه سانتیگراد حکایت دارند! ظاهراً مهاجمان با فعالکردن چرخه یخزدایی و جلوگیری از بازگشت عادی دستگاهها به حالت سرمایش، عملکرد سامانهها را مختل کردهاند.
🔓 اما اگر شما هم از خودتان در مورد مسیر نفوذ به این سیستمها میپرسید باید بگوییم که ظاهراً پای تجهیزات قدیمی و بهروزرسانینشده شرکت Danfoss در میان است؛ هرچند مسیر دقیق نفوذ هنوز مشخص نشده. اما فروشگاههای زنجیرهای دیگری از جمله Carrefour و Monoprix نیز تحت تأثیر قرار گرفتهاند.
⚠️ این حمله نشان میدهد هک فقط به سرقت اطلاعات یا قفلکردن فایلها ختم نمیشود؛ نفوذ به تجهیزات صنعتی متصل به شبکه میتواند به فساد مواد غذایی و خسارت واقعی منجر شود.
🔗 جزئیات این حمله سایبری در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
🛒 هکرها به سامانههای تبرید صدها سوپرمارکت فرانسوی حمله کردند و با دستکاری تنظیمات یخچالها و فریزرها، باعث فساد مواد غذایی شدند. فقط در فروشگاههای زنجیرهای Intermarché حدود ۱۵۰ شعبه تحت تأثیر قرار گرفتند.
🌡 گزارشها از افزایش دما تا ۵۰ درجه سانتیگراد حکایت دارند! ظاهراً مهاجمان با فعالکردن چرخه یخزدایی و جلوگیری از بازگشت عادی دستگاهها به حالت سرمایش، عملکرد سامانهها را مختل کردهاند.
🔓 اما اگر شما هم از خودتان در مورد مسیر نفوذ به این سیستمها میپرسید باید بگوییم که ظاهراً پای تجهیزات قدیمی و بهروزرسانینشده شرکت Danfoss در میان است؛ هرچند مسیر دقیق نفوذ هنوز مشخص نشده. اما فروشگاههای زنجیرهای دیگری از جمله Carrefour و Monoprix نیز تحت تأثیر قرار گرفتهاند.
⚠️ این حمله نشان میدهد هک فقط به سرقت اطلاعات یا قفلکردن فایلها ختم نمیشود؛ نفوذ به تجهیزات صنعتی متصل به شبکه میتواند به فساد مواد غذایی و خسارت واقعی منجر شود.
🔗 جزئیات این حمله سایبری در شهرسختافزار بخوانید
🆔@ShahrSakhtAfzar
😐35👍5😨5🔥3👎2