Allow-ruhsat bermoq
Permit-ruhsat olmoq
Recommend-maslahat bermoq
Encourage-ruhlantirmoq
πGovernment didnot allow emigrating to other country.
πyuqoridagi fe'llar qachonki o'zidan keyin to'ldiruvchi olib kelsa to infinitive bilan keladi.
πGovernment didnot allow people to emigrate to other country
πaynan o'sha fe'llar o'zidan keyin to'ldiruvchi bilan kelmasa , gapda gerundiy bilan bog'lanadi.
@uzlearners
@Mamirova7777
Permit-ruhsat olmoq
Recommend-maslahat bermoq
Encourage-ruhlantirmoq
πGovernment didnot allow emigrating to other country.
πyuqoridagi fe'llar qachonki o'zidan keyin to'ldiruvchi olib kelsa to infinitive bilan keladi.
πGovernment didnot allow people to emigrate to other country
πaynan o'sha fe'llar o'zidan keyin to'ldiruvchi bilan kelmasa , gapda gerundiy bilan bog'lanadi.
@uzlearners
@Mamirova7777
Allow-ruhsat bermoq
Permit-ruhsat olmoq
Recommend-maslahat bermoq
Encourage-ruhlantirmoq
πGovernment didnot allow emigrating to other country.
πyuqoridagi fe'llar qachonki o'zidan keyin to'ldiruvchi olib kelsa to infinitive bilan keladi.
πGovernment didnot allow people to emigrate to other country
πaynan o'sha fe'llar o'zidan keyin to'ldiruvchi bilan kelmasa , gapda gerundiy bilan bog'lanadi.
@uzlearners
@Mamirova7777
Permit-ruhsat olmoq
Recommend-maslahat bermoq
Encourage-ruhlantirmoq
πGovernment didnot allow emigrating to other country.
πyuqoridagi fe'llar qachonki o'zidan keyin to'ldiruvchi olib kelsa to infinitive bilan keladi.
πGovernment didnot allow people to emigrate to other country
πaynan o'sha fe'llar o'zidan keyin to'ldiruvchi bilan kelmasa , gapda gerundiy bilan bog'lanadi.
@uzlearners
@Mamirova7777
Ingliz tilini o'rganishni hoxlaysizmi
darslar olib borishga yoki o'zingiz qatnashishingizga vaqt yetmayaptimi??? π€π€π€
πBuni yo'li bor : siz online orqali ingliz tili darslari olib boriladi ilm olishni to'xtatmeng. Qabul boshlandi, shoshilingβΌοΈ
Joylar chegaralangan, bugunoq kurslarimizga yoziling.
Sizlarni ushbu kurslarimizga taklif etamiz!!!
πΊπΏThe First Class Educationπ¬π§
π¨βππ©βπBeginner
π¨βππ©βπElementary
12 ta dars 30 kunda:
Soat 14:00 dan - 16:00 gacha.
Narxi: 250000
Murojaat uchun:
π+998943404204
@Mamirova7777
@Mamirova7777
darslar olib borishga yoki o'zingiz qatnashishingizga vaqt yetmayaptimi??? π€π€π€
πBuni yo'li bor : siz online orqali ingliz tili darslari olib boriladi ilm olishni to'xtatmeng. Qabul boshlandi, shoshilingβΌοΈ
Joylar chegaralangan, bugunoq kurslarimizga yoziling.
Sizlarni ushbu kurslarimizga taklif etamiz!!!
πΊπΏThe First Class Educationπ¬π§
π¨βππ©βπBeginner
π¨βππ©βπElementary
12 ta dars 30 kunda:
Soat 14:00 dan - 16:00 gacha.
Narxi: 250000
Murojaat uchun:
π+998943404204
@Mamirova7777
@Mamirova7777
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Hello Song for Kids | Greeting Song for Kids | The Singing Walrus
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Ferghana region
Kushtepa district
School 5
Class 3
Theme: Cleanliness is a guarantee of health
Teacher: Dexkanova Hilola Abdumutalibovna
Kushtepa district
School 5
Class 3
Theme: Cleanliness is a guarantee of health
Teacher: Dexkanova Hilola Abdumutalibovna
Infinitive and Gerund
π’ Ba'zi fe'llar o'zidan keyin ham ing ham to infinitive bilan kelishadi, lekin ular ing yoki to olib kelishiga ko'ra mano jihatidan farqlanadi.
Masalan: π
Forget+to+verb--biror bir harakatni qilishni unutib qo'yish
πI'm sorry, i forgot to buy milk
π(Kechirasiz, sut sotib olishni unutib yuboray dedim.)
Forget+ing+verb-- o'tib ketgan harakatni unutib yuborish
πHe will never forget flying over the Alps
π(U Alp tog'lari bo'ylab uchganini hechqachon esdan chiqarmaydi)
@uzlearners
@Mamirova7777
π’ Ba'zi fe'llar o'zidan keyin ham ing ham to infinitive bilan kelishadi, lekin ular ing yoki to olib kelishiga ko'ra mano jihatidan farqlanadi.
Masalan: π
Forget+to+verb--biror bir harakatni qilishni unutib qo'yish
πI'm sorry, i forgot to buy milk
π(Kechirasiz, sut sotib olishni unutib yuboray dedim.)
Forget+ing+verb-- o'tib ketgan harakatni unutib yuborish
πHe will never forget flying over the Alps
π(U Alp tog'lari bo'ylab uchganini hechqachon esdan chiqarmaydi)
@uzlearners
@Mamirova7777
π1
Asosiy fe'l infinitive yoki gerund bo'lishiga ko'ra passive yasaladi.
Masalan:
[Verb]
πto offer(active)-taklif qilmoq
πto be offered(passive)-taklif qilinmoq
[Verb+ing]
πΏOffering(active)-taklif qilyapti
πΏBeing offered(passive)-taklif qilinyapti
@uzlearners
Masalan:
[Verb]
πto offer(active)-taklif qilmoq
πto be offered(passive)-taklif qilinmoq
[Verb+ing]
πΏOffering(active)-taklif qilyapti
πΏBeing offered(passive)-taklif qilinyapti
@uzlearners
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
CLASSROOM English: 150+ Classroom Phrases For English Teachers | Classroom Language
#oqituvchilaruchunmaxsus
Dars jarayonida ishlatiladigan ajoyib iboralar.
@uzlearners
@Mamirova7777
#oqituvchilaruchunmaxsus
Dars jarayonida ishlatiladigan ajoyib iboralar.
@uzlearners
@Mamirova7777
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Learn how to count the number
π
π